Cieniste zakątki w ogrodzie
NAWÓZ do borówek
Cieniste miejsca w ogrodzie to jedne z najtrudniejszych do zagospodarowania. Mała ilość światła słonecznego sprawia, że nie wszystkie rośliny będą czuły się w takim miejscu dobrze i rosły zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dodatkowo – jeśli cień dają drzewa – problemem jest zbyt sucha gleba, z której drzewa wypijają duże ilości wody. Co więc możemy w takim miejscu posadzić? W takim miejscu sprawdzą się przede wszystkim wszelkie rośliny zadarniające, czyli bluszcz, podagrycznik oraz gajowiec.
Mimo, że dobrze będą się one czuły w cieniu, trzeba uważać, aby nie rozprzestrzeniły się na całą działkę – są bowiem bardzo ekspansywne. Ponadto do zacienionych miejsc dobrze nadają się rośliny z rodziny wrzosowatych, tj. różaneczniki, azalie, kalmie, kiścienie i pierisy. Ziemię wokół nich warto obłożyć korą, ponieważ ogranicza ona wyparowywanie wody i zapobiega nadmiernemu rozprzestrzenianiu się chwastów.
Jeśli natomiast zależy nam, aby cieniste zakątki w naszym ogrodzie były pełne kolorowych kwiatów postawmy na pierwiosnki, miodunki pstre, przylaszczki pospolite oraz ułudki wiosenne.
Polecane artykuły
Obrazy na ścianie będą się świetnie prezentować
przybotu kuchenneizolacja celulozowa Jeżeli pozostawimy w naszym mieszkaniu puste ściany, to szybko może się okazać, że będzie się ono wydawało puste, zimne i będzie sprawiało wrażenie niewykończonego, tak jakbyśmy nie mieli na nie pomysłu. Dlatego właśnie warto popatrzeć, co może się znaleźć na nas
Ogrzewanie musi być odpowiednio dopracowane
www.opieka.edu.plprojekt wnętrz Innego ogrzewania będzie wymagał stary dom, innego taki, który dopiero co został postawiony. Nad innym ogrzewaniem powinniśmy też pomyśleć w momencie, gdy nasz dom jest mały, a nad innym gdy tych metrów jest znacznie więcej. Może się okazać, że nie dysponujemy aż tak